16. díl - SM - Thomas nebo Richard?

27. listopadu 2010 v 13:38 | Nikča |  SÍLA MEČE
fritacertik.blog.cz

16. díl - Thomas nebo Richard?


fritacertik
ichard s Raulem odjeli a Rosalin zůstala sama v péči řádových sester. Noha ji stále neuvěřitelně bolela, ale to ji netrápilo tolik, jako vědomí, že příštích několik týdnů bude muset jen ležet. To byl pro nejí neposednou povahu nejhorší trest. Jak strašně ráda by si okamžitě sedla a dohnala ty dva na cestě ke králi.
fritacertik
I když ji Ágnes chodila často navštěvovat, její povinnosti ji nedovolovaly vysedávat u dívčiny postele celé hodiny. Zbytek dne tak Rosalin proležela na posteli sama se svými myšlenkami a to bylo to, čeho se bála. Neustále se ji totiž vracela na mysl Richardova rada, aby dala své rodině vědět, kde je, že si ji později sám najde. To se lehce řekne, ale při představě rozzuřeného otce si to vždy rozmyslela.
fritacertik
Jenže jak se čas pomalu vlekl, její rozhodné ne začalo pomalu slábnout. Během svého bezhlavého útěku se musela soustředit na to, jak přežít, najíst se a nebýt chycena a na nic jiného nebyl čas myslet. Teprve teď, když si představila obličej své matky, ji docházelo, jakou bolest jí musela způsobit. Vždyť neměla nejmenší tušení, co se s ní mohlo stát. Najednou se cítila strašně, věděla, že její jednání bylo sobecké a myslela při něm jen na sebe a bylo ji jedno koho přitom zraní.
"Chtěl bych tě, Ágnes, poprosit, abys dala vědět mému otci, že jsem na živu. Jen jim neříkej zatím o mém útěku."
fritacertik
Sotva však slyšela na nádvoří zvuk koňských kopyt odjíždějícího posla, tak svého rozhodnutí litovala.
Každé ráno si pak připravovala rozumné vysvětlení pro svůj útěk, které by obstálo před otcem, až se zde objeví. Bylo ji však jasné, že z tohoto průšvihu ji výmluvy nepomůžou. Pak se k ní konečně donesla zpráva, že se ohlásilo poselstvo z Canstejnu.
fritacertik
Netrvalo dlouho a dveře pokoje se otevřely. Nestál v nich však osobně hrabě z Canstejnu, ale k dívčině úlevě její bratr Charles:
"Rád tě vidím ,sestřičko. Ty jsi nám teda dala. Kdybych věděl, k čemu hodláš použít svůj meč, tak bych ti ho nikdy nedaroval. Ani si nepřej slyšet, co jsme si s Arturem museli vyslechnout, když se provalilo, jak jsme tě učili bojovat."
Takže její otec už všechno ví!
fritacertik
"Matka nejdřív umírala hrůzou, jestli tě někdo unesl. Když se pak našly tvoje ustřižené vlasy, nemohla už Anne zapírat. To však vyděsilo rodiče ještě víc. Představa mladé bezbranné dívky, které putuje osamoceně krajem, byla ještě nepřijatelnější. Museli jsme je proto trochu uklidnit tím, že tak bezbranná přece jen nejsi."
Celé odpoledne pak Charles vyprávěl o všech krocích, které byly podniknuty pro její záchranu i o úlevě, když dorazil posel z kláštera.
fritacertik
"Matka se sem chtěla okamžitě vydat, ale otec ji to nedovolil. Ať si zde pobudeš nějaký čas jen se svým svědomím. To bude nejlepší trest."
"To měl pravdu, ani nevíš jak je mi všechno líto."
Pozdě večer se sourozenci rozloučili a Charles slíbil, že pro ni za dva týdny staví a odveze ji domů. Dříve to sestry nedoporučovali. Noha musí pořádně srůst a procvičit se, aby moc nekulhala.
fritacertik
Měli pravdu, během dvou týdnu Rosalin noha srostla natolik, že už zvládala pomalou chůzi. Kulhání však zatím bylo hodně vidět. Cesta domů pro ni byla hodně únavná a tak byla ráda, když v dálce konečně spatřila hradby Canstejnu. Rodiče ji radostně objali na přivítanou. Přesto ji bylo jasné, že rozhovor s otcem ji nemine.
fritacertik
Hned po večeři si ji dal zavolat.
"I když to neschvaluji, chápu, proč si se chtěla naučit bránit. Nic z toho, co se ti kdysi stalo, tě však neopravňuje k tomu, abys jen tak bezdůvodně utekla."
"To nebylo bezdůvodně. Chtěl jsi mě provdat za…"
fritacertik
"Asi jsi, mladá dámo, zapomněla na slušné vychování. Pokud vím, tak všechny šlechtické dcery jsou povinny poslouchat svého otce a vzít si, koho jim určí on. A protože spojení s vévodou z Aldernu potřebujeme, tak se svatba rušit nebude. Navíc tvůj snoubenec Richard ohlásil, že přijede za pět dní."
Čekala všechny možné tresty i hodinové kázání, ale tohle bylo to nejhorší, co ji mohlo potkat. Už jen pět dní a Thomas se ani neozval.
fritacertik
Jak by se jí také mohl ozvat, když ji otec, aby zase neutekla, nechal neustále hlídat. Pomalu začínala ztrácet naději. Celé dny nevyšla ze svého pokoje a dovnitř pustila jen služebnictvo. Nevěnovala pozornost chlapci, který ji donesl dřevo do krbu. On však k ní najednou tiše promluvil a ona teprve teď poznala Raula:
"Psst, mám ti, paní, vyřídit vzkaz. Máš s klidem přijmout Richarda z Aldernu. Sir Thomas se o všechno postaral."
fritacertik
S jistotou, že ji nic nehrozí, se v určený den dostavila do velkého sálu, kam měl během chvilky dorazit její snoubenec. Otce změna chování potěšila. Jeho dcera konečně dostala rozum. Jen mu byl podezřelý výraz její tváře.Vypadalo to, jako by se na snoubence těšila. Neměl však čas nad tím přemýšlet, protože do dveří vstoupil host.
fritacertik
Rosalin radostně poskočilo srdce. To je přece Thomas osobně. Jak se sem dostal? Už, už se chtěla zvednou, když v tom zaslechla hlas komorníka, který ho přišel ohlásit:
"Rytíř Richard z Aldernu, nejstarší syn vévody z Aldernu, vás a vaši dceru žádá o slyšení."
Richard z Aldernu? Rosalin se zatmělo před očima.
fritacertik
Najednou si uvědomila spoustu maličkostí, které se staly během jejího útěku a došlo ji jak slepá byla. Kdyby byla všímavější, tak to musela pochopit už dávno. Její zamilovanost se během okamžiku změnila v obrovskou nenávist k muži stojícímu před ní.
"Tak tohoto rytíře si nikdy nevezmu. Lituji, otče, nemohu poslechnout tvé rozkazy. Raději se nechám zavřít do smrti do kláštera. Ale nikdo mě nedonutí vzít si takového podvodníka."
fritacertik
Než ji stačil, kdokoliv zadržet, vstala a odkráčela co vznešeněji ze sálu. Teprve na chodbě se rozplakala nad tou zradou.
Richard zůstal ohromeně stát. Takové přijetí teda neočekával. Těšil se, jak mu Rosalin padne do náruče šťastná, protože všechno dobře dopadlo. Místo toho viděl v jejich očích obrovskou nenávist. Stejnou vídal ve Svaté zemi u svých nepřátel a on ani chvíli nepochyboval o tom, že je skutečná.

Pokračování příště…..

Odejde Rosalin opravdu do kláštera?
Bude ještě Richard stát o ženu, která ho nenávidí?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rousie Rousie | 27. listopadu 2010 v 14:02 | Reagovat

Krása jako vždy! Opravdu se ti to povedlo :-). Jsem moc ráda, že mu neskočila kolem krku, jak si Richard myslel a moc se těším na to, jak se tento příběh vyvine dál ;-).

2 |Mrs||Ghastly| |Mrs||Ghastly| | Web | 27. listopadu 2010 v 14:33 | Reagovat

Myslím že na chvíli do toho kláštera asi vážně odejde a co se Richarda týče, myslím, že o ní bude usilovat ještě víc ;D :)) Jako vždy musím tenhle komix obdivovat :)♥

3 Katrin04 Katrin04 | 28. listopadu 2010 v 10:03 | Reagovat

Uplne super teraz ma aké pekne vlasy

4 Elien SB Elien SB | Web | 29. listopadu 2010 v 16:17 | Reagovat

1: Nemyslim si
2: Řekla bych, že jo
Teď to bude ještě zajímavější než předtím :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama